Boys Open 50m Backstroke - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Miles WILLETTS9Melton M'bry 43.51  133 
2.Harry SIMPSON9Coalville 46.20  111 
3.Gareon GABATAN9Rugby 46.56  108 
4.Austin RAINE9Braunstone 47.98  99 
5.Marco RODRIGUEZ HERNAN9Rugby 51.11  82 
 Ethan POLLARD9Coalville DQ FI    
 Sebastian SHARPE9Coalville DQ T    

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.James MONGER10Coalville 41.19  156 
2.Nathan SARGEANT10Coalville 42.41  143 
3.Lucien HUMAN10Market Har 42.58  142 
4.William LACEY10Market Har 42.63  141 
5.Jack MAWBY10Braunstone 44.14  127 
6.Matin OLFATZADEH10Braunstone 45.85  113 
7.Noah UNWIN10Rugby 46.18  111 
8.William DOODY10Lichfield 58.14  55 
9.George MORRIS10Rugby 1:04.14  41 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Arya GOLCHIN11Braunstone 35.79  239 
2.Matthew DIZON11Braunstone 38.51  192 
3.Daniel HARRIS11Coalville 39.87  173 
4.Harry FLEET11Market Har 39.88  172 
5.Indio BRITTAIN11Melton M'bry 40.05  170 
6.William PHAIR11Witney 40.47  165 
7.Kieran JARVIS11Rugby 40.50  165 
8.Matthew RISELEY11Witney 41.06  158 
9.Luke CARROLL11Melton M'bry 41.75  150 
10.Leo BEYXER11Coalville 42.29  145 
11.Finn WILLOUGHBY11Coalville 42.80  139 
12.Reuben TAYLOR11Melton M'bry 43.69  131 
13.Finn REED11Melton M'bry 44.82  121 
14.Jesse LO11Braunstone 44.88  121 
15.Oliver MORBY11Coalville 47.78  100 
 Max COPPUCK11Witney DNC    
 Alex BRIDGEMAN11Melton M'bry DNC    
 William EDWARDS11Lichfield DNC    
 Bertie LEVER11Witney DNC    

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Thomas DAFT12Coalville 34.19  274 
2.Ezra LAMBERT12Lichfield 34.57  265 
3.Joe DAYMAN12Braunstone 35.57  243 
4.Benjamin DOODY12Lichfield 35.65  242 
5.Thomas DALZIEL12Rugby 37.19  213 
6.Toby MARLOW12Rugby 38.24  196 
7.Maximiliano DIAZ12Braunstone 39.17  182 
8.Dylan BLACK12Coalville 40.06  170 
9.Archie JONES12Witney 41.49  153 
10.Viktor KECSKES12Witney 43.02  137 
11.Freddie BROWN12Market Har 46.10  111 
 Ivan UNDERWOOD12Melton M'bry DNC    

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Joshua BAILYE13Lichfield 33.28  297 
2.William CURTIS13Braunstone 34.18  274 
3.Thomas CHAMBERLAIN13Loughborough 35.86  237 
4.Benjamin NUTTER13Melton M'bry 35.97  235 
5.Harry TAYLOR13Market Har 36.41  227 
6.Adam DREW13Melton M'bry 36.52  225 
7.Lewis NEWCOMBE13Braunstone 36.58  224 
8.Tom WEDLAKE13Melton M'bry 37.73  204 
9.Samuel ROBINSON13Braunstone 37.79  203 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Luke CHAPMAN14Braunstone 30.57  384 
2.Jack COLEMAN14Coalville 32.84  309 
3.Thomas HILL14Lichfield 33.15  301 
4.Hugo JINKS14Witney 33.32  296 
5.Cameron JARVIS14Witney 35.56  243 
6.Reuben COPPUCK14Witney 36.16  232 
7.Ben WELLICOME14Market Har 36.20  231 
 Edward PATSTONE14Lichfield DNC    

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Finlay CHAPMAN16Braunstone 29.49  427 
2.Joshua WELLICOME17Market Har 29.54  425 
3.George PEBERDY15Melton M'bry 29.95  408 
4.Lucas TAYLOR16Braunstone 30.13  401 
5.George PARKER18Lichfield 31.37  355 
6.Cameron RICHARDS15Witney 31.90  337 
7.Jack MARSHALL15Melton M'bry 33.58  289 
8.Daniel NORTHOVER15Market Har 33.60  289 
9.Alexander WARRINGTON15Melton M'bry 37.14  214 
 Jonathan HARRISON16Coalville DNC    

UP