Boys Open 100m Freestyle - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Lewis DICKINSON9Lichfield 1:18.89  184 
2.Austin RAINE9Braunstone 1:27.80  134 
3.Miles WILLETTS9Melton M'bry 1:29.81  125 
4.Gareon GABATAN9Rugby 1:30.68  121 
5.Marco RODRIGUEZ HERNAN9Rugby 1:40.44  89 
6.Sebastian SHARPE9Coalville 1:58.12  55 
 Charlie PRATT9Rugby DQ T 1L    

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.James MONGER10Coalville 1:17.00  198 
2.Nathan SARGEANT10Coalville 1:19.87  178 
3.William LACEY10Market Har 1:23.94  153 
4.Noah UNWIN10Rugby 1:26.05  142 
5.Harvey BRIND10Braunstone 1:27.07  137 
6.Lucien HUMAN10Market Har 1:27.77  134 
7.Matin OLFATZADEH10Braunstone 1:30.52  122 
8.Jack MAWBY10Braunstone 1:31.64  117 
9.George MORRIS10Rugby 2:01.35  50 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Matthew DIZON11Braunstone 1:11.28  250 
2.Arya GOLCHIN11Braunstone 1:11.40  249 
3.Daniel HARRIS11Coalville 1:15.90  207 
4.Kieran JARVIS11Rugby 1:16.53  202 
5.Harry FLEET11Market Har 1:16.76  200 
6.William PHAIR11Witney 1:18.98  184 
7.Indio BRITTAIN11Melton M'bry 1:19.63  179 
8.Reuben TAYLOR11Melton M'bry 1:19.90  177 
9.Finn WILLOUGHBY11Coalville 1:21.44  168 
10.Jesse LO11Braunstone 1:23.70  154 
11.Luke CARROLL11Melton M'bry 1:25.01  147 
12.Leo BEYXER11Coalville 1:26.64  139 
13.Oliver MORBY11Coalville 1:27.21  136 
14.Edward HOULDRIDGE11Market Har 1:29.92  124 
 William EDWARDS11Lichfield DNC    
 Bertie LEVER11Witney DNC    

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Thomas DAFT12Coalville 1:07.26  298 
2.Ezra LAMBERT12Lichfield 1:08.57  281 
3.Benjamin DOODY12Lichfield 1:10.71  256 
4.Joe DAYMAN12Braunstone 1:10.98  253 
5.Max FLETCHER12Market Har 1:13.84  225 
6.Dylan JAGIWALA12Braunstone 1:15.11  214 
7.Dylan BLACK12Coalville 1:16.73  200 
8.Thomas DALZIEL12Rugby 1:19.04  183 
9.Freddie BROWN12Market Har 1:24.66  149 
10.Archie JONES12Witney 1:25.27  146 
 Ivan UNDERWOOD12Melton M'bry DNC    

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Christiaan WILLIAMS13Melton M'bry 1:04.76  334 
2.Joshua BAILYE13Lichfield 1:04.90  332 
3.William CURTIS13Braunstone 1:05.21  327 
4.Benjamin NUTTER13Melton M'bry 1:07.90  289 
5.Samuel ROBINSON13Braunstone 1:07.99  288 
6.Adam DREW13Melton M'bry 1:08.16  286 
7.George MEADOWS13Braunstone 1:09.77  267 
8.Alex RISELEY13Witney 1:10.91  254 
9.Harry TAYLOR13Market Har 1:14.41  220 
10.Tom WEDLAKE13Melton M'bry 1:16.21  205 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Luke CHAPMAN14Braunstone 58.31  457 
2.Thomas HILL14Lichfield 1:00.66  406 
3.Jack COLEMAN14Coalville 1:01.21  395 
4.Hugo JINKS14Witney 1:01.28  394 
5.Luke WILKINSON14Melton M'bry 1:02.06  379 
6.Ben WELLICOME14Market Har 1:03.79  349 
7.Cameron JARVIS14Witney 1:09.54  269 
 Hosea WAWERU14Braunstone DNC    
 Edward PATSTONE14Lichfield DNC    

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Finlay CHAPMAN16Braunstone 54.78  552 
2.Lucas TAYLOR16Braunstone 55.57  528 
3.Ben KINAHAN17Witney 55.87  520 
4.Ethan BARNES19Nuneaton 57.67  473 
5.Joshua WELLICOME17Market Har 58.21  460 
6.George PARKER18Lichfield 58.81  446 
7.George PEBERDY15Melton M'bry 59.73  425 
8.Samuel INGHAM19Braunstone 1:01.23  395 
9.Cameron RICHARDS15Witney 1:01.48  390 
10.Jack MARSHALL15Melton M'bry 1:06.89  303 
11.Alexander WARRINGTON15Melton M'bry 1:11.94  243 
 Jonathan HARRISON16Coalville DNC    

UP