Boys Open 50m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Harry SIMPSON9Coalville 51.80  115 
2.Joshua MATTHEWS9Market Har 56.77  87 
3.Gareon GABATAN9Rugby 57.57  84 
4.Marco RODRIGUEZ HERNAN9Rugby 58.94  78 
5.Austin RAINE9Braunstone 59.77  75 
6.Louis JUDD9Rugby 1:01.64  68 
 Ethan POLLARD9Coalville DQ FI    

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.James MONGER10Coalville 46.75  157 
2.Nathan SARGEANT10Coalville 51.07  120 
3.Matin OLFATZADEH10Braunstone 51.47  118 
4.William LACEY10Market Har 52.38  112 
5.Lucien HUMAN10Market Har 52.95  108 
6.Noah UNWIN10Rugby 55.37  94 
7.Aaron DARICS10Lichfield 57.77  83 
8.James CLIFFORD10Braunstone 1:05.79  56 
9.George MORRIS10Rugby 1:06.09  55 
10.William DOODY10Lichfield 1:14.31  39 
 James MAY10Coalville DNC    

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Arya GOLCHIN11Braunstone 42.95  203 
2.Harry FLEET11Market Har 44.54  182 
3.Indio BRITTAIN11Melton M'bry 46.13  163 
4.Matthew DIZON11Braunstone 47.27  152 
5.Alisdair JUDD11Rugby 48.15  144 
6.Daniel HARRIS11Coalville 49.06  136 
7.Luke CARROLL11Melton M'bry 49.61  131 
8.Oliver MORBY11Coalville 50.02  128 
9.William PHAIR11Witney 51.59  117 
10.Finn REED11Melton M'bry 51.80  115 
11.Jesse LO11Braunstone 51.98  114 
12.Leo BEYXER11Coalville 53.06  107 
13.William WHITE11Melton M'bry 54.30  100 
14.Edward HOULDRIDGE11Market Har 54.99  96 
 Bertie LEVER11Witney DNC    
 Alex BRIDGEMAN11Melton M'bry DNC    
 Max COPPUCK11Witney DNC    
 William EDWARDS11Lichfield DNC    

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Ezra LAMBERT12Lichfield 37.69  300 
2.Toby MARLOW12Rugby 40.83  236 
3.Benjamin DOODY12Lichfield 41.56  224 
4.Thomas DAFT12Coalville 42.32  212 
5.Joe DAYMAN12Braunstone 42.99  202 
6.Max FLETCHER12Market Har 47.41  151 
7.Dylan BLACK12Coalville 48.53  140 
8.Benjamin MATTHEWS12Market Har 49.11  135 
9.Freddie BROWN12Market Har 50.23  127 
10.Viktor KECSKES12Witney 51.45  118 
11.Archie JONES12Witney 53.17  107 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Benedict PATER13Melton M'bry 38.01  293 
2.William CURTIS13Braunstone 39.27  265 
3.Finley STOREY13Braunstone 40.89  235 
4.Alex RISELEY13Witney 42.42  210 
5.Samuel ROBINSON13Braunstone 42.73  206 
6.Thomas CHAMBERLAIN13Loughborough 42.87  204 
7.Adam DREW13Melton M'bry 43.88  190 
8.Harry TAYLOR13Market Har 44.30  185 
9.Benjamin NUTTER13Melton M'bry 44.39  184 
10.Tom BEARD13Coalville 58.77  79 
 Luke WOOLSTENCROFT13Braunstone DNC    

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jack COLEMAN14Coalville 34.90  378 
2.Reuben COPPUCK14Witney 34.97  376 
3.Luke CHAPMAN14Braunstone 36.55  329 
4.Hugo JINKS14Witney 38.83  274 
5.Thomas HILL14Lichfield 39.62  258 
6.Mason BARNES14Nuneaton 46.88  156 

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Ben KINAHAN17Witney 32.52  468 
2.Samuel INGHAM19Braunstone 34.06  407 
3.Finlay CHAPMAN16Braunstone 34.35  397 
4.George PEBERDY15Melton M'bry 35.64  355 
5.Cameron RICHARDS15Witney 35.86  349 
6.George PARKER18Lichfield 35.87  348 
7.Harry BEARD15Coalville 37.01  317 
8.Igor JONES16Melton M'bry 37.76  299 
9.Daniel NORTHOVER15Market Har 40.83  236 
10.Alexander WARRINGTON15Melton M'bry 45.36  172 
 Jonathan HARRISON16Coalville DNC    

UP